سطح مبارزه علیه ملخ های بومی به ۲۵۰ هزارهکتار می رسد

ارسال توسط : admin2

بنابر هشدارهای فائو احتمال حمله ملخ های صحرایی از ۱۰ اسفند تا ۱۰ فروردین در مناطق جنوب غرب و جنوب کشور محدوده بخش های خوزستان، جنوب فارس و بوشهر بدلیل بارش های بالاتر از نرمال وجود دارد.

به گفته او، در بازه زمانی ۱۰ اسفند تا ۱۰ فروردین بارندگی ها در مناطق مرکزی و شبه جزیره عربستان به همین روال ادامه دارند، لذا ملخ های محدوده دریای سرخ برای ادامه بقا ناگریز به حرکت به مناطق مرکزی و شمال عربستان هستند که در نهایت بخشی از آنها وارد کشور می شوند.

معین ادامه داد: ردیابی و پایش علیه ملخ های صحرایی صورت می گیرد، اما احتمال حمله ملخ کمتر از ۵۰ درصد است.

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات درباره آخرین وضعیت حمله ملخ های بومی گفت: شرایط گرم و خشک و کاهش ۸۰ درصدی بارش نسبت به دوره نرمال و همچنین دمای نرمال و بیش از نرمال موجب شده تا دما در اکثر مناطق خشک شوند که براین اساس بخشی از جمعیت ملخ نمی تواند در مناطق مرتفع بمانند و در نتیجه ملخ هایی که محل تخم ریزی آنها ارتفاعات است به سمت مزارع و باغات می آیند.

او با بیان اینکه ۷۰ درصد مبارزه علیه ملخ های بومی مراکشی هستند، گفت: برآوردها حاکی است که سطح مبارزه علیه ملخ های بومی به ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار هکتار برسد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.